763. Jarmark św. Dominika: Kupcy i rzemieślnicy zawładną Gdańskiem do 13 sierpnia 2023

Od teraz i przez najbliższe trzy tygodnie, aż do 13 sierpnia 2023 roku, w Gdańsku to kupcy i rzemieślnicy mają decydujące słowo. Miasto tętni życiem na jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu na europejskiej scenie – 763. Jarmarku św. Dominika.

Jarmark św. Dominika niesie ze sobą prestiż bycia jednym z najstarszych i najpopularniejszych plenerowych wydarzeń typu handlowo-rozrywkowego na Starym Kontynencie. W tym roku, odwiedzający będą mieli okazję przeglądać towary i usługi na aż 760 stoiskach. Początek tego wyjątkowego wydarzenia został uroczyście obchodzony na progu Dworu Artusa, gdzie odbyła się tradycyjna ceremonia rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika. Klucze do miasta, jako symbol przejęcia kontroli, zostały przekazane kupcom przez Aleksandrę Dulkiewicz.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podczas ceremonii podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla miasta. Jarmark św. Dominika jest nie tylko wielowiekową tradycją, ale też ważnym elementem tożsamości Gdańska. Przypomniała również o hanzeatyckim dziedzictwie miasta, które zostało ukształtowane przez wieki handlu.