57. Festiwal Chodu i Bieg im. Obrońców Poczty Polskiej: Jakub Jelonek z CKS Budowlani Częstochowa triumfuje

Jakub Jelonek, reprezentujący barwy klubu CKS Budowlani Częstochowa, okazał się najlepszy w chodzie na 20 kilometrów podczas 57. Festiwalu Chodu i Biegu im. Obrońców Poczty Polskiej, który odbywał się w Gdańsku. Jego czas do pokonania tej odległości to 1 godzina 31 minut i 11 sekund. Na drugiej pozycji, ze stratą nieco ponad dwóch minut, uplasowała się Olga Chojecka z WLKS Nowe Iganie, potwierdzając tym samym swoją wysoką formę sportową.

W Gdańsku odbyła się kolejna edycja Festiwalu Chodu i Biegu im. Obrońców Poczty Polskiej, a jej 57. odsłona miała miejsce w niezwykle trudnych warunkach pogodowych – tropikalnym upale. W sobotę, 9 września 2023 roku, temperatura wynosiła bowiem nawet 30 stopni Celsjusza, co sprawiło, że nagrzany asfalt miejskich ulic stał się dodatkowym wyzwaniem dla zawodników walczących o zwycięstwo na dystansie 20 kilometrów.

Bez zarzutu poradzili sobie z tym faworyci zawodów. Triumf w chodzie na 20 kilometrów przypadł Jakubowi Jelonkowi z CKS Budowlani Częstochowa, który pokonał ten dystans w czasie 1:31.11. Niewiele dłużej, bo 1:33.25, na trasie spędziła Olga Chojecka z WLKS Nowe Iganie, zajmująca ósme miejsce w ostatnich mistrzostwach świata na dystansie 35 kilometrów rozegranych w Budapeszcie.