52-letni złodziej w rękach gdańskiej policji. Kradzież telefonu komórkowego wartego 700 zł

Policjanci z gdańskiego garnizonu zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie przestępstwo kradzieży. Przestępca ma 52 lata, a jego zuchwałe działania zostały opisane przez podinsp. Magdalenę Ciska, pełniącą obowiązki oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Jak wynika z relacji policji, 52-latek współdziałał z innym sprawcą, razem podchodząc do kobiety, która udzielała pomocy młodemu mężczyźnie siedzącemu na chodniku. Korzystając z nieuwagi pokrzywdzonej, jeden z mężczyzn wyjął z kieszeni jej płaszcza telefon komórkowy o wartości 700 złotych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, incydent miał miejsce 1 stycznia. „Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego na ul. Długiej. Pokrzywdzona wracała nocą z pracy i natknęła się na mężczyznę, który źle się poczuł i siadł na chodniku. Złodzieje wykorzystali tę sytuację i podeszli do kobiety. Jeden z nich zwabił uwagę pokrzywdzonej rozmową, podczas gdy drugi wykorzystał ten moment, aby ukraść telefon wart 700 złotych „- opisywała Ciska.

Podinspektor dodała, że funkcjonariusze dokładnie przeszukali miejsce zdarzenia, przeprowadzili wywiady ze świadkami, którzy mogli posiadać istotne informacje na temat incydentu. Ponadto analizowali nagrania z monitoringu miejskiego, który zarejestrował postaci sprawców.