10. Edycja wspólnego kolędowania w Europejskim Centrum Solidarności już za nami: premiera nowej kolędy "Gdzie jest Dziecię"

Ostatnio miało miejsce 10. wspólne kolędowanie w Europejskim Centrum Solidarności. Wraz z tą uroczystą okazją odbyła się premiera nowej kolędy, nazwanej „Gdzie jest Dziecię”. Utwór ten został specjalnie przygotowany na święto Trzech Króli. W sobotni wieczór, gdańscy artyści nie tylko zaprezentowali nową kolędę, którą sami napisali i nagrali, ale także ożywili ją poprzez wyświetlanie animacji.

Jubileuszowe 10. Kolędowanie ECS, po raz pierwszy odbyło się dokładnie w dzień święta Trzech Króli. Zgodnie z tradycją, właśnie na tę okazję tworzone są nowe kolędy. Tegoroczna – „Gdzie jest Dziecię” – to efekt współpracy Moniki Milewskiej i Emila Miszka.

Monika Milewska to niezwykle utalentowana eseistka, poetka, dramatopisarka oraz bajkopisarka. Posiada wykształcenie historyczne i pracuje jako adiunkt w Instytucie Antropologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jej unikalna twórczość była wielokrotnie doceniana i nagradzana, co potwierdza chociażby otrzymana przez nią Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza” za książki „Latawiec z betonu” oraz „Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL”.

Emil Miszka to renomowany gdański trębacz i kompozytor, laureat prestiżowej nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku. W przeszłości wielokrotnie uczestniczył w kolędowaniu w ECS, m.in. podczas edycji pandemicznej, która odbyła się na świeżym powietrzu – wtedy jego trąbka zabrzmiała we współgraniu z mobilnym carillonem.