Żużlowcy Energa Wybrzeże Gdańsk zyskuje dwóch nowych zawodników tuż przed II rundą Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Przed nadchodzącą drugą rundą Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Energa Wybrzeże Gdańsk nawiązało współpracę z dwoma młodymi zawodnikami. Obaj sportowcy zostali wypożyczeni z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, co jest cennym wzmocnieniem dla gdańskiego klubu.

Klub Energa Wybrzeże Gdańsk był jedynym zespołem, który nie zgromadził pełnego składu na pierwszą rundę DMPJ, a to spowodowało konieczność uiszczenia kary w wysokości 13 tysięcy złotych. Wobec tego, w przededniu kolejnej rundy, która odbędzie się w Grudziądzu w niedzielę o 14:00, drużyna z Gdańska powiększyła swój skład o dwóch utalentowanych juniorów – obaj pochodzą z Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Pierwszy z nich, Bartosz Głogowski, urodzony w 2006 roku, będzie mógł konkurować zarówno w rywalizacji młodzieżowej, jak i na szczeblu ligowym. Głogowski zadebiutował w rozgrywkach ligowych dwa lata temu, reprezentując barwy klubu z Bydgoszczy. Rok temu, zaledwie dwa miesiące po ogłoszeniu zakończenia swojej kariery żużlowej, powrócił do sportu i został wypożyczony do Polonii Piła. Tam wystąpił w 11 wyścigach i ukończył sezon ze średnią biegową 0,111. Chociaż w zawodach młodzieżowych potrafi pokonać rywali i zdobywać dwucyfrową liczbę punktów, nie można od niego oczekiwać solidnych wyników na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi.