Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu trzech ulic w Gdańsku

Przebudowywane skrzyżowanie ulic Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej w Gdańsku będzie się odznaczać zmienioną organizacją ruchu, który zacznie obowiązywać we wtorek rano. Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy na odcinku, gdzie jest budowane nowe rondo.

Informacje o planowanych zmianach przekazała Aneta Niezgoda, reprezentantka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Podkreśliła, że na tym etapie będą prowadzone prace drogowe związane z wymianą starej konstrukcji na pasie jadącym w kierunku Borkowa. Przesunięcia „wahadeł” na kolejne odcinki w obszarze budowanego ronda są planowane do końca sierpnia, a ich realizacja będzie zależeć od postępów prowadzonych robót.

Kolejna modyfikacja organizacji ruchu ma wejść w życie we wtorek i obowiązywać do ostatnich dni sierpnia. W miejscu skrzyżowania ulic Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej powstaje nowe rondo. Budowa obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego. Inwestycja ta wiąże się z przebudową fragmentu ulicy Starogardzkiej długości około 250 metrów od planowanego ronda do granic miasta Gdańsk, co zakłada także modernizację istniejącego wodociągu.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę bliską 11 milionów złotych. Jak zapewnia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, proces przebudowy powinien zostać zakończony na styku drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku.