Złodzieje butli gazowych z restauracji w Gdańsku zatrzymani

Służby ścigania w Gdańsku zatrzymały trzech podejrzanych, którzy mieli na swoim koncie liczne kradzieże butli gazowych z lokali gastronomicznych na terenie gdańskiego Śródmieścia. Wiek mężczyzn wynosił odpowiednio 30, 37 i 39 lat. Kryminalni ustalili, że jedna osoba – 30-latek – przypisywała sobie kradzież aż 17 butli gazowych, które zostały zabrane z czterech różnych restauracji. Według szacunków, wartość skradzionego sprzętu wynosiła niemal 18 tysięcy złotych.

Pod koniec dnia 14 lipca, tuż przed północą, na ulicy Kazimierza Wielkiego w Gdańsku służby porządkowe zatrzymały wspomnianego już 30-latka. Dochodzenie ujawniło jednak, że mężczyzna ten nie tylko był odpowiedzialny za serię kradzieży butli gazowych. Na jego koncie znalazły się także inne przestępstwa.

Z informacji uzyskanych od funkcjonariuszy wynika, że ten sam sprawca dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu 10 maja tego roku. Następnego dnia włamał się do jednego z lokali na Śródmieściu, gdzie wyniósł ze sobą 218 butelek zawierających różne rodzaje alkoholi i napojów oraz 65 paczek papierosów. Szacunkowa wartość skradzionych produktów wynosiła blisko 7,5 tysięcy złotych. Ponadto, jak podają służby, 12 lipca mężczyzna ignorował wezwanie do zatrzymania przez policję. Teraz stanie przed sądem odpowiadając za siedem zarzutów w stanie recydywy.