Zjednoczona Prawica zwiększa finansowanie dla samorządów – Gdańsk i Sopot otrzymują rekordowe środki

Rząd tworzony przez Zjednoczoną Prawicę koncentruje się na umacnianiu relacji z samorządami, przekazując im dodatkowe środki finansowe. W bieżącym roku planuje on przekazać na ten cel aż 14 mld złotych. Na początku sierpnia, dokładnie 3-go dnia tego miesiąca, radni z Gdańska i Sopotu ogłosili otrzymanie rządowego wsparcia. Sopot otrzymał 30 mln złotych, podczas gdy Gdańsk otrzymał aż 96 mln złotych.

Na oficjalnym portalu rządowym można znaleźć informacje dotyczące przeznaczenia tych funduszy. Mogą one być wykorzystane zarówno na pokrycie bieżących wydatków, jak i na realizację nowych inwestycji skierowanych do mieszkańców.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dla samorządów niezwykle ważne są wydatki bieżące, dlatego po ostatnich zmianach wprowadzono nowe rozwiązania w ustawie budżetowej.

Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku, zauważył, że przekazane środki mogą być wykorzystane na różne cele, takie jak inwestycje komunalne, edukacyjne czy pokrycie bieżących potrzeb miasta.

Elżbieta Strzelczyk zwróciła uwagę na fakt, że to nie pierwsza transza środków przekazanych do Gdańska w tym roku.