Zatrzymanie kierowcy podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków w Gdańsku

W Gdańsku, 13 czerwca 2023 roku, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę subaru, który prawdopodobnie był pod działaniem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie niedozwolone substancje i nie stosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. W przypadku skazania grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 31-latek to obywatel Białorusi. Policja otrzymała informację o jego niebezpiecznej jeździe od świadka, który zauważył, że samochód porusza się „od prawej do lewej”. Świadek ten zgłosił incydent około godziny 10:00 w poniedziałek. Funkcjonariusze przystąpili do działań, aby zlokalizować i zatrzymać kierującego.

Po zatrzymaniu mężczyzny przeprowadzono test alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Niemniej jednak, na podstawie zachowania 31-latka, policjanci podejrzewali, że mógł być on pod wpływem narkotyków. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu dokładniejszej kontroli drogowej, w ramach której przebadano kierowcę oraz przeszukano pojazd.

W trakcie kontroli ujawniono przy mężczyźnie narkotyki, co potwierdziło wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy. Ponadto okazało się, że 31-latek prowadził samochód mimo obowiązującego zakazu sądowego. Teraz czeka go proces, w wyniku którego może zostać skazany na karę do 5 lat pozbawienia wolności.