Zatrzymanie 26-letniego mężczyzny z Ukrainy w Gdańsku: w samochodzie ukryte ponad 800 dawek narkotyków

Podczas akcji policyjnej, która miała miejsce w Gdańsku, funkcjonariusze ujęli 26-letniego obywatela Ukrainy. Znaleziono u niego w samochodzie znaczną ilość narkotyków – przeszło 800 porcji. Przebywał on trzy miesiące w areszcie, jak poinformowała podinspektorka Magdalena Ciska reprezentująca Komendę Miejską Policji w Gdańsku.

Nocą z wtorku na środę, na gdańskiej ulicy Wyczółkowskiego, doszło do kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy referatu wywiadowczego. Zauważyli oni toyotę prowadzoną przez 26-letniego Ukraińca, który zdecydował się na gwałtowne wjechanie na ulicę i zatrzymanie pojazdu przy jednym z budynków. Podczas tej nocnej interwencji, policjanci zauważyli charakterystyczny zapach marihuany emanujący z wnętrza samochodu. To skłoniło ich do podjęcia decyzji o dokładniejszym sprawdzeniu osoby kierowcy i zawartości jego auta.

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, podinspektorka Magdalena Ciska, dokonała relacji z tego wydarzenia. Przekazała, że podczas przeprowadzonego przeszukania samochodu, policjanci natrafili na ukryte w podłokietniku plastikowe pudełko. Wewnątrz znajdowały się białe kryształy – materialny dowód na posiadanie przez mężczyznę substancji odurzających.