Zagrożenie upałami drugiego stopnia na Pomorzu – ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej skierował w piątek do mieszkańców trzynastu powiatów na terenie województwa pomorskiego oficjalne ostrzeżenie drugiego stopnia, które związane jest z oczekiwaniem intensywnych upałów. Zgodnie z tym ostrzeżeniem, wskazane regiony mają przewidziane bardzo wysokie temperatury w okresie od soboty do poniedziałku.

Prognozy Instytutu sugerują, że w tych dniach temperatura może osiągnąć aż 35 stopni Celsjusza. To zadziwiająco wysoka wartość nawet dla letniego okresu, która może stwarzać poważne ryzyko dla zdrowia osób przebywających w tym regionie.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami jest aktywne od godziny 12:00 w sobotę, a jego obowiązywanie kończy się o godzinie 20:00 w poniedziałek. Powiaty objęte tym ostrzeżeniem to chojnicki, człuchowski, gdański, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski oraz tczewski. Ponadto na liście miejsc szczególnie narażonych na nadchodzące upały znalazły się miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia.