Zabytkowy kamień wysokiej wody odkryty w Gdańsku

Kamień z 1651 roku odkryto podczas remontu Żurawia w Gdańsku. Kamień wysokiej wody utworzony z wapienia informował, jaki poziom osiągnęła woda w czasie powodzi. Teraz znalezisko zostało poddane pracom konserwatorskim, a w przyszłości będzie dostępne dla zwiedzających. Eksponat pojawi się w oryginalnej ekspozycji wewnątrz Żurawia.

Szykuje się nowa, ciekawa ekspozycja w gdańskim Żurawiu

Gdański Żuraw jest obecnie w trakcie remontu. To właśnie podczas prac odkryto kamień wysokiej wody, do tej pory ukryty przed oczami pracowników i osób zwiedzających obiekt. Jak widać, nawet dobrze znane atrakcje wciąż mogą kryć w sobie mnóstwo ciekawych znalezisk. Kamień z wapienia z wyrytym napisem w języku niemieckim został poddany pracom konserwatorskim. Zakończono już badania obiektu, które wskazują, że wapień pochodzi z terenów szwedzkich.

Gdy prace remontowe dobiegną końca, turyści będą mogli oglądać nową ekspozycję związaną właśnie z XVII-wiecznym Gdańskiem. W związku z tym kamień wysokiej wody idealnie wpisze się w klimat wystawy. Zgodnie z zapowiedziami nowa ekspozycja ma być bardzo ciekawa. Przekonamy się już niedługo!