Wynajem samochodu z wypożyczalni na lotnisku – czy to się opłaca?

Krótko lub długoterminowy wynajem samochodu w celach służbowych czy turystycznych to rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej podróżujących. Sprawę ułatwia fakt, że operatorów oferujących takie usługi jest w Polsce całkiem sporo. Punkty wynajmu znajdują się zwykle w strategicznych miejscach, jak dworce kolejowe, lotniska czy galerie handlowe. Czy opłaca się wynająć auto zaraz po przylocie? Jakie to koszty?

Kto korzysta z wynajmu samochodu na lotnisku?

Największą bolączką osób podróżujących samolotem jest często sprawny transfer do konkretnej lokalizacji w mieście po wylądowaniu, np. do hotelu. Trudności przysparza również brak znajomości okolicy. To rodzi dyskomfort związany m.in. z:

  • brakiem dostępnej taksówki,
  • ciężkim bagażem,
  • Brakiem orientacji w sieci połączeń komunikacji publicznej między lotniskiem a miastem.

O wiele wygodniej jest wsiąść za kierownicę auta wynajętego na wyłączność i z pomocą nawigacji ruszyć do celu. W imię wygody podróżnych z kraju i z zagranicy, niemal na każdym lotnisku w Polsce funkcjonują wypożyczalnie aut. Jeśli chodzi np. o Gdańsk-Lotnisko, wynajem samochodów prowadzi m.in. Panek, który udostępnia klientom nowoczesną, wygodną flotę pojazdów różnych marek.

Samochód wynajęty na lotnisku – jak to zrobić?

Cała procedura nie sprawia żadnego problemu. Wypożyczalnie na lotniskach oferują zwykle zróżnicowaną flotę pojazdów od modeli osobowych do dostawczych. Jeśli zawczasu wiesz, że zechcesz skorzystać z wynajmu, skontaktuj się z punktem obsługi i ustal datę wypożyczenia i wstępny czas trwania najmu. Koszt korzystania z pojazdu jest uzależniony od długości trwania umowy – zwykle obowiązuje zasada „im dłużej, tym taniej”.

Po przylocie wystarczy udać się do puntu wypożyczeń i powołać na numer rezerwacji, wypełniając stosowne dokumenty. Wynajmując samochód na lotnisku w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, odczuwalnie podnosisz komfort swojej podróży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypożyczonym autem podróżować przy okazji po atrakcyjnej okolicy, zwiedzając zakątki kraju. Po zakończonym pobycie wygodnie wrócisz na lotnisko, rozliczając się z wynajmu tuż przed wylotem.