Wspaniały sezon na miodobranie w gminach Pszczółki i Suchy Dąb

Obszary gmin Pszczółki i Suchy Dąb błyszczą w pełni miodowego dobrobytu. W niektórych pasiekach, pszczelarze już kilkukrotnie angażowali się w proces wirowania, aby odzyskać ten słodki nektar. Najbardziej wydajne pasieki poszczycić się mogą nawet zbiorem 800 kg miodu, a to jedynie początek sezonu. W najbliższym czasie przewiduje się kwitnienie kolejnych roślin bogatych w nektar.

Znakomite perspektywy czekają na pszczelarzy z tych rejonów, które nazywane są miodowym zagłębiem. Oczywiście, ogromne nadzieje pokładane są w kontynuacji pomyślnych warunków pogodowych. W najbliższych miesiącach istotne będzie uniknięcie suszy, która mogłaby zaszkodzić obfitości zbiorów. Przymrozki na szczęście, zdają się być już za nami.

W gminach Pszczółki, Cedry Wielkie oraz Suchy Dąb pszczelarze zgarniali od 20 do 25 kg czystego miodu z pojedynczego ula. Zazwyczaj jest to miód rzepakowy, jednak pszczółki skutecznie zasysają też nektar owocowy i klonowy. Co zaskakujące na ten okres, znaleziono również miód kasztanowy.