Wielkie utrudnienia dla kierowców w Gdańsku: Zmiany w ruchu pojazdów z powodu prac drogowych

Prace drogowe mające na celu ułożenie nowych mas bitumicznych rozpoczną się na ul. Galaktycznej, a także na fragmentach ulic Feniksa i Herkulesa. Wszystkie te ulice znajdują się w gdańskiej dzielnicy Osowa. W związku z zaplanowanymi pracami, od czwartku może dojść do znacznych utrudnień w ruchu.

Aneta Niezgoda, reprezentująca Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), poinformowała, że prace związane z układaniem mas bitumicznych SMA na wymienionych ulicach mają rozpocząć się w najbliższy czwartek. Wskazała również, iż konieczność poruszania się po drogach ciężkim sprzętem budowlanym spowoduje czasowe zamknięcie tych ulic dla ruchu, co będzie miało miejsce w czwartek i piątek.

Niezgoda wyjaśniła, że odblokowanie ruchu na omawianych ulicach planowane jest na sobotę 15 czerwca, w godzinach porannych. Zaapelowała jednocześnie do mieszkańców o nieparkowanie swoich pojazdów na ul. Galaktycznej, Feniksa i Herkulesa w dniach, kiedy będą prowadzone prace drogowe. Poinformowała również, że mimo utrudnień, dostęp dla służb ratowniczych zostanie zapewniony przez cały czas trwania prac.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez DRMG, planowane zmiany w organizacji ruchu są konsekwencją przebudowy ul. Kielnieńskiej.