Wielka szama w ten weekend!

W Gdańsku w końcu rozpoczyna się sezon foodtruckowy! W najbliższy weekend 2-3 kwietnia na Placu Zebrań Ludowych będzie można skosztować wielu potraw z całego świata oraz nie tylko!

Wielka Szama

Aura za oknem może nie sprzyja dziś wyjściu z domu, jednak festiwal foodtrucków to naprawdę świetna wymówka, żeby założyć cieplejszą kurtkę i udać się na Plac Zebrań Ludowych. W sobotę w godzinach 12-21 oraz w niedzielę od 12 do 20 odbywać się będzie bowiem święto kuchni i każdego smakosza.

Oprócz znanych z poprzedniej edycji stanowisk, będzie można również spróbować zupełnie nowych smaków. Na festiwal zjeżdżają się bowiem trucki z całej Polski. Smakowo zaś można będzie podróżować niemal po całym świecie.

Wśród zapowiedzianych dań znajdziemy kuchnię azjatycką pod postacią smażonych makaronów, bułeczek baozi i pierożków dim sum. Dla miłośników pierogów przygotowane będą również krymski-tatarskie pierogi. Warto również skosztować jednego z dań z szerokiej oferty dań kuchni gruzińskiej i węgierskiej. Dla tradycjonalistów street foodu znajdą się również klasyki food trunkowego jedzenia czyli burgery, frytki czy przepyszne zapiekanki.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz naprawdę sporej części jezdniowej, organizatorzy zaplanowali również dodatkowe atrakcje. Jeśli macie za sobą porządki w szafie i nie wiecie co zrobić z nienoszonymi ubraniami- przynieście je ze sobą na festiwal! Wielka Szafa to obszar wydzielony właśnie dla miłośników ubrań i wymiany. Jeśli nie chcecie oddawać swoich rzeczy, z całą pewnością znajdziecie nowy nietuzinkowy ciuch do swojej kolekcji.

Hopla Fest to część wydzielona dla każdego miłośnika bajek i dmuchańców. Nie tylko dzieciaki spędzą tu mnóstwo czasu, zarówno podczas zabaw z postaciami z bajek czy na torze przeszkód. Dla miłośników piwa idealnym miejscem będzie za to Strefa Piwa Regionalnego- Po Godzinach. Prowadzący opowiedzą o różnych gatunkach piw, oraz o tym jakie połączenia z jedzeniem są najlepsze. Chętni będą mogli wziąć udział w wielu konkursach oraz quizie.

Wstęp na festiwal jest darmowy.