Weekendowy maraton bezpłatnych badań mammograficznych w Trójmieście

Mieszkańcy Trójmiasta i okolicznych miejscowości będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, które odbędą się już nadchodzącą sobotę. Inicjatywa ta umożliwia przeprowadzenie badań na miejscu, dzięki mobilnemu laboratorium, które zostanie rozstawione na parkingu przed Designer Outlet Gdańsk na Szadółkach. Wszystkie kobiety, które przekroczyły wiek 35 lat, są uprawnione do skorzystania z tej oferty. Nie jest potrzebna żadna wcześniejsza rejestracja – wystarczy po prostu przybyć z dowodem osobistym. Ta ważna inicjatywa ma na celu promowanie profilaktyki raka piersi.

21 października, w sobotę, przed popularnym centrum handlowym Designer Outlet Gdańsk, każda zainteresowana kobieta, która ukończyła 35 lat, będzie mogła poddać się badaniu za pomocą zaawansowanej technologicznie mammografii. W ramach „otwartego mammobusu”, darmowe badania będą realizowane przez specjalistyczną ekipę medyczną.

Nie trzeba martwić się o wcześniejszą rejestrację czy umówienie konkretnego terminu – jedynym wymogiem jest posiadanie dowodu osobistego. Zbadanie przy pomocy mammografu trwa zazwyczaj tylko kilka minut. Mammobus będzie dostępny dla pacjentek w godzinach od 10:00 do 18:00. Specjaliści przewidują, że w tym czasie są w stanie zrealizować nawet do 100 badań.