Weekend pełen interwencji dla gdańskich kierowców: 14 osób zatrzymanych

Komenda gdańskiej policji drogowej miała niezwykle pracowity weekend. Funkcjonariusze tej jednostki zatrzymali w sumie 14 kierowców. Z tej liczby, aż 13 osób decydowało się na prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jedna osoba ignorowała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i mimo to zasiadła za kierownicą.

Dzień piątkowy był trudnym początkiem weekendu dla pięciu kierowców. Ich jazda zakończyła się utratą prawa jazdy oraz skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu. Pierwszy z nich, 21-letni kierujący Audi, o godzinie 7:15 poruszał się ulicą Podwale Przedmiejskie w stronę ulicy Elbląskiej. Kiedy miał zamiar przejechać z lewego pasa na środkowy, doszło do kolizji z samochodem marki Peugeot. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Po zdarzeniu został on natychmiast zatrzymany i przetransportowany do najbliższego komisariatu.

Dzień później, kolejnych pięciu kierowców straciło prawo jazdy. Jeden z nich, 49-letni mieszkaniec Morąga, został zatrzymany na ulicy Wosia Budzysza około godziny 6:15. Kierujący Hondą poddał się badaniu alkomatem, które wykazało obecność 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Po stwierdzeniu stanu nietrzeźwości, mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do najbliższego komisariatu.