W zderzeniu dwóch samochodów na Obwodnicy Trójmiasta utrudnienia w ruchu mogą trwać nawet dwie godziny

Obwodnica Trójmiasta stała się miejscem kolejnej w tym tygodniu kolizji drogowej, powodującej istotne problemy komunikacyjne. Na odcinku drogi ekspresowej S6 doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa pojazdy, co pociąga za sobą konsekwencje w postaci znaczącego spowolnienia ruchu drogowego. Przewiduje się, że korki mogą utrzymywać się przez czas wynoszący nawet dwie godziny.

Sytuacja miała miejsce 22 lipca 2023 roku na Obwodnicy Trójmiasta, konkretnie na wysokości miejscowości Borkowo. W wyniku zdarzenia, które zaistniało na drodze S6 blisko miejscowości Straszyn, doszło do kolizji dwóch samochodów. Następstwem tej sytuacji jest zamknięcie jednego z pasów ruchu na obranym odcinku obwodnicy.

Powyższe wydarzenia przyczyniły się do powstania obszernego korka o długości pięciu kilometrów. Zakorkowany odcinek rozpoczyna się w okolicach miejscowości Rusocin i ciągnie aż do Borkowa. To stanowi poważne utrudnienie dla użytkowników Obwodnicy Trójmiasta i wymaga od nich dodatkowego cierpliwości.