Tradycyjny Jarmark św. Dominika powraca na ulice Gdańska

Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, będziemy mogli podziwiać zabytkowe ulice Gdańska ozdobione stoiskami Jarmarku św. Dominika. Ta wyjątkowa impreza plenerowa jest jedną z najstarszych tego typu celebracji na terenie całej Europy. Na jej uczestników czeka aż 750 różnorodnych punktów handlowych, które zostaną rozmieszczone w specjalnie przygotowanych na tę okazję strefach: Uliczce Wileńskiej, Pomorskiej, Polskich Projektantów i Wielkopolskiej.

Co przewidziano w programie tegorocznego Jarmarku św. Dominika? Wkrótce gdańskie Śródmieście zamieni się w tętniący życiem plac pełen handlu i rozrywki. Powodem tego będzie coroczna odbywająca się już 763. razy uroczystość – Jarmark Dominikański. Jest to nie tylko jedno z najważniejszych, ale także najstarszych wydarzeń plenerowych tego rodzaju, które można doświadczyć w Europie.

Podczas festiwalu na ulicach Gdańska będzie można zwiedzić niezliczoną ilość – dokładnie 750 – stoisk. Aż 500 z nich będzie posiadało charakter artystyczny oraz rzemieślniczy, oferując unikalne i autentyczne produkty. Nie zabraknie również punktów gastronomicznych z bogatym menu, które zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Dodatkowo, będzie można nabyć regionalne produkty, które zachwycą każdego miłośnika lokalnych specjałów i tradycji.