Świętuj zbliżające się święta Bożego Narodzenia z Mikołajem przy Gdańskiej Świątecznej Choince

Duch świąt Bożego Narodzenia coraz bardziej opanowuje serca ludzi, co widać po tym, jak niektórzy już teraz zaczynają nabywać pierwsze podarunki dla swoich bliskich. Inni z kolei starannie planują listy świątecznych zakupów, które zamierzają dokonać. Jednak zanim większość z nas zostanie całkowicie pochłonięta przez te przygotowania, Miasto Gdańsk zaprasza na wspólną celebrację, która obejmie uroczyste zapalenie światełek na miejskiej choince oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

W godzinach wieczornych, dokładnie o 18:00 we wtorek 5 grudnia, Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą zagości w Gdańsku. Zapalając światełka na Gdańskiej Choince razem z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, oficjalnie rozpocznie świąteczne obchody. Ta choinka została wysadzona obok fontanny Neptuna na Długim Targu i to tam właśnie warto spędzić ten czas oczekiwania na gościa z dalekiej Laponii.

Od ponad 30 lat spotkania przy miejscowej świątecznej choince są organizowane jako radosne wydarzenie. Już teraz, obok fontanny Neptuna, postawiono 17-metrowe drzewko świąteczne, które owinięte jest w 20 tysięcy lampek LED emitujących ciepłą biel. Co piąta z nich będzie błyskała zimnym białym światłem. Dekoracje choinki zawierają złote gwiazdki ze świetlnymi wężami oraz aż 1400 bombek w kolorach złota i srebra.