Staruszek wlepiał plakaty w centrum Gdańska i trafi przed sąd

Nietypowy incydent miał miejsce w samym sercu Gdańska, gdzie 80-letni mężczyzna postanowił umieszczać plakaty na budynkach. Niestety dla niego, jego działania zostały dostrzeżone przez operatora monitoringu. W odpowiedzi na to, na miejsce zostali wysłani strażnicy miejscy.

Zdarzenie miało miejsce 5 czerwca, a dokładniej przed godziną 14:00. Operator monitoringu obserwował okolicę Huciska, kiedy zauważył starszego pana wlepiającego plakaty na budynku Rady Miasta Gdańska. Wtedy natychmiast powiadomił dyżurnego ze Stanowiska Kierowania oraz przekazał rysopis sprawcy. Operator równocześnie informował o kierunku przemieszczania się mężczyzny – relacjonuje Andrzej Hinz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.

W reakcji na zgłoszenie, dwa patrole strażników miejskich zostały skierowane w miejsce ostatniego zauważenia starszego mężczyzny. Po kilku minutach udało im się go zlokalizować przy ulicy Karmelickiej, gdzie kontynuował swoje działania. Podjęli natychmiastową interwencję wobec 80-latka.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, senior przyznał się, iż nie posiadał zgody właścicieli obiektów na umieszczanie na nich ogłoszeń. W związku z popełnionym wykroczeniem, straż miejscy sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny, który trafi do sądu – informuje straż miejska w Gdańsku.