Spektakularny pościg ulicami Gdańska kończy się zatrzymaniem poszukiwanego 26-latka i jego towarzyszki

Podczas dramatycznego pościgu policyjnego, który rozegrał się na ulicach Gdańska, w ręce funkcjonariuszy wpadli 26-letni mężczyzna oraz 21-letnia kobieta. Mężczyzna był poszukiwany przez służby za serię przestępstw, w tym kradzieże rowerów oraz złodziejstwo paliwa z lokalnych stacji benzynowych. W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszali się podejrzani, policja odnalazła narkotyki.

Kiedy dźwięk syreny policyjnej rozniesiony został w powietrzu, mężczyzna znajdujący się za kierownicą postanowił zacząć ucieczkę. Jego jazda była na tyle niekontrolowana, że w obszarze skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską, stracił kontrolę nad pojazdem. Jak relacjonował asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy gdańskiej policji, samochód wjechał na chodnik i zderzył się ze stojakiem na elektryczne hulajnogi.

Po tym kraksie, pojazd przewrócił się do góry kołami. Kierujący, 26-latek, podjął próbę ucieczki pieszej, ale został szybko zatrzymany przez policjantów kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca wypadku. Zatrzymana została również 21-letnia pasażerka samochodu – jej zatrzymania dokonali dwaj obecni na miejscu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, pełniący służbę poza godzinami pracy.