Speed – operator portów gdańskich i gdyńskich, otworzył nowy magazyn do przeładunku zbóż

W ostatni czwartek, firma zajmująca się obsługą przeładunków portowych w Gdańsku i Gdyni – Speed, ogłosiła otwarcie nowego magazynu. Lokal o powierzchni 4000 m kw. jest przeznaczony do obsługi zbóż i jest położony w gdańskim porcie morskim. Na terenie obiektu znajdują się również place składowe oraz manewrowe – informację przekazała Anna Drozd, reprezentantka firmy.

Anna Drozd z firmy Speed udzieliła Polskiej Agencji Prasowej dodatkowych informacji na temat nowego obiektu. To hala wyposażona w ściany oporowe, które umożliwiają przeładunek aż do 23 tys. ton zboża. Budowla ta została wykonana z lekkiego szkieletu stalowego, który pokryty jest dwoma warstwami elastycznego materiału i oporowymi ścianami.

Firma poinformowała, że możliwe będzie przechowywanie zboża w hali do wysokości 6 metrów, a śruty nawet do 8 metrów. Całość inwestycji nie ogranicza się tylko do magazynu namiotowego o powierzchni 4 tys. m kw., ale obejmuje również plac o powierzchni 8 tys. m kw. Ten szczelny plac jest wyposażony w system oczyszczania wód opadowych, co pozwoli na bezpieczne przeładunki materiałów, które mogą negatywnie wpływać na środowisko naturalne, takich jak złom, siarka czy fosforyty. Ponadto, inwestycja obejmuje magazyn o powierzchni 4,5 tys. m kw., przeznaczony do składowania chemii neutralnej, na przykład nawozów sztucznych czy sody kaustycznej. Do dyspozycji są też place składowe i manewrowe o łącznej powierzchni około 15 tys. m kw. – podała firma Speed.