Skuteczna interwencja gdańskiej policji: 3-letnia dziewczynka odnaleziona

Podinspektor Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, poinformowała o skutecznej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu na Przymorzu. W krótkim czasie po otrzymaniu zgłoszenia, udało im się zlokalizować 3-letnią dziewczynkę, która bez śladu zaginęła podczas rodzinnego spaceru po ulicy Jantarowej. Dzięki błyskawicznej reakcji stróżów prawa, malutka mogła bezpiecznie powrócić do swoich rodziców, nie doznając żadnych obrażeń.

Wszystko zaczęło się w niedzielę 30 lipca, przed godziną 11:30. Tego dnia, zaniepokojeni rodzice zbliżyli się do policjantów z komisariatu na Przymorzu, którzy pełnili swoje obowiązki służbowe w rejonie ulicy Jantarowej. Wyrazili swoje głębokie niepokój i przygnębienie związane ze zniknięciem ich 3-letniej córeczki, której nie mogli odnaleźć podczas spaceru. Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podinspektor Magdalena Ciska przekazała, że zrozpaczeni rodzice dostarczyli funkcjonariuszom szczegółowy opis wyglądu zaginionej dziewczynki.

Zareagowali natychmiast: dzielnicowy oraz policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Te dwie osoby podjęły natychmiastowe działania mające na celu odnalezienie małej dziewczynki. Całe poszukiwanie potrwało tylko kilkanaście minut.