Samodzielna sprzedaż samochodu czy skup aut?

Najczęściej myśląc o sprzedaży samochodu, liczymy na to, że uda nam się to zrobić na własną rękę, a dodatkowo uzyskamy możliwie najatrakcyjniejszą cenę za nasz pojazd. Sprzedając samochód samodzielnie, najczęściej wystawiamy ogłoszenie na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Prawda jest jednak taka, że proces sprzedawania samochodu przez tego rodzaju portale może być bardzo żmudny, a uzyskanie pierwotnie zaproponowanej kwoty niemożliwe. Na szczęście istnieją inne możliwości na sprzedaż auta. Skup samochodów to miejsce, gdzie ekspresowo sprzedasz swój pojazd, a dodatkowo uzyskasz atrakcyjną kwotę, uzależnioną od rodzaju pojazdu i jego stanu technicznego.

Sprzedaż na własną rękę czy skup aut?

Przed wyborem, gdzie sprzedać swój pojazd, warto się zastanowić nad zaletami i minusami obydwu opcji. Sprzedaż samodzielna wiąże się z koniecznością wykonania wielu czynności, aby przygotować pojazd do wystawienia na wybranym portalu. Oprócz tego będziemy musieli zmagać się z wieloma klientami, którzy nierzadko bywają wybredni. Sprzedaż na własną rękę niesie również za sobą ryzyko, że ogłoszenie nie zyska dużego zainteresowania. Sprzedaż samochodu do skupu aut jest znacznie łatwiejsza. Praktycznie zaraz po tym, jak zgłosimy chęć sprzedaży, otrzymamy wszelkie szczegóły. Niektóre miejsca, takie jak skup aut w Gdańsku, mieszczący się przy ul. Dębogórskiej 134 w Rumi (Tel: 505 770 999) oferuje nieodpłatny przyjazd po samochód, jeszcze tego samego dnia! Warto również wspomnieć, że wiele skupów aut kompleksowo zajmuje się również transportem auta spod domu klienta. Decydując się na sprzedaż samochodu w skupie aut, nie musimy zajmować zbędnymi formalnościami, ponieważ wszystko pozostaje po stronie fachowców. Oczywiście, często cena w takim skupie będzie niższa, ale taka opcja jest jedną z najwygodniejszych w kwestii szybkiej sprzedaży samochodu.

Jak wybrać dobry skup samochodowy?

Rynek motoryzacyjny mocno rozwija się w naszym kraju. Wraz ze wzrostem liczby pojazdów, rośnie również liczba skupów, które chętnie odkupują pojazdy od klientów. Warto jednak przed wybraniem konkretnego skupu dobrze go sprawdzić. Na rynku działa bowiem wiele nieprofesjonalnych firm, które mogą przysporzyć pewnych problemów, a dodatkowo znacząco obniżą cenę naszego pojazdu. Warto więc zdecydować się na sprzedaż w profesjonalnym skupie. Jak wskazano w artykule: Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut?, wielką zaletą korzystania z tego rodzaju usług jest bezpieczeństwo transakcji. Zanim więc zdecydujesz się na sprzedaż auta do skupu, upewnij się, jaki rodzaj umowy podpiszesz. W tym celu zorientuj się, jaka jest polityka firmy oraz czy dany skup wypłaca należność od ręki w gotówce i jaka jest płynność finansowa danego miejsca. Sprawdź opinie w Internecie wystawiane przez byłych klientów. Dobrze jest również porównać wyceny za nasz samochód między skupami.

Czy opłaca się sprzedawać auto na własną rękę?

Sprzedaż na własną rękę ma sens wtedy, gdy mamy wystarczająco dużo czasu i cierpliwości. Znalezienie odpowiedniego kupca w dzisiejszych czasach nie jest proste. Wiąże się to z wieloma kwestiami, które trzeba wykonać, aby nasze ogłoszenie było możliwie jak najbardziej zachęcające dla potencjalnego kupca. Korzyścią samodzielnej sprzedaży jest oczywiście wyższa cena, jaką możemy uzyskać za sprzedawany pojazd. Okraszone jest to jednak sporą ilością wysiłku.