Próba napadu na sprzedawcę z młotkiem w ręku zakończona aresztowaniem sprawców

W jednym ze sklepów w dzielnicy Osowa w Gdańsku, doszło do dramatycznego incydentu. Trzech agresywnych mężczyzn zaatakowało pracującego tam sprzedawcę, grożąc mu młotkiem i stosując przemoc fizyczną. Ich celem było zdobycie telefonu komórkowego o wartości 400 złotych. Incydent miał miejsce w czwartek, około godziny 23. Mimo zastraszania i popychania sprzedawcy, oprawcy opuścili sklep nie zabierając niczego ze sobą. Informacje na ten temat przekazała podinspektor Magdalena Ciska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze, którzy natychmiast przystąpili do pracy nad sprawą. Zabezpieczyli materiał z monitoringu sklepu i powierzyli jego analizę detektywom z komisariatu w Osowej. Dzięki profesjonalnej pracy śledczych, już następnego dnia udało się ustalić tożsamość podejrzanych. Trzech mężczyzn w wieku 18, 20 i 21 lat zostało zatrzymanych – dwóch z nich w swoich domach, a trzeciego na terenie jego miejsca pracy.

Podczas przeszukiwania mieszkania jednego z zatrzymanych, 21-letniego mieszkańca Gdańska, policjanci natknęli się na młotek, który prawdopodobnie został użyty do zastraszenia sprzedawcy. Zabezpieczyli również maskę. Teraz grozi im kara do 20 lat więzienia.