Powrót "Smoków" na boisko – Juvenia Kraków walczy o mistrzostwo Polski w rugby

W najlepszych polskich zespołach rugby, po krótkim letnim odpoczynku, nadszedł czas na powrót do rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Wśród nich swoje siły znów mierzyć będzie Juvenia Kraków, zwana również „Smokami”. Ta drużyna z Krakowa już wcześniej pokazała ogromny potencjał pod koniec ostatniego sezonu i teraz, z praktycznie niezmienionym składem, wraca na boisko z jasno określonym celem – chcą walczyć o medale.

Juvenia wyszła ze stosunkowo krótkiej przerwy. Po poprzednim sezonie zawodnicy nie mogli sobie pozwolić na długie leniuchowanie. Zgoda na zaledwie dwutygodniowy odpoczynek przyszła za sprawą samej drużyny, która już od połowy czerwca zabierała się za przygotowania do kolejnej rundy ekstraligi. To determinacja zespołu nie tylko pokazuje ich ambicję, ale także wzajemne zrozumienie i poczucie wspólnego celu. Dzięki temu wszyscy są gotowi do walki o więcej niż tylko miejsce w środkowej części tabeli.

– Zespół miał pewne detale do dopracowania i jednogłośnie podjął decyzję o wcześniejszym powrocie do treningów. Przygotowania były intensywne. Dwa razy w tygodniu korzystaliśmy z siłowni pod okiem trenera Jana Głazka, a trzy razy w tygodniu trenowaliśmy na boisku pod kierunkiem trenera Konrada, łącząc biegi i treningi wytrzymałościowe z elementami gry w rugby i utrzymaniem stałej gry. Teraz wszyscy jesteśmy pełni chęci do gry, mamy dobry team spirit i na pewno będziemy drużyną, której trzeba się obawiać w tym sezonie – zapowiedział kapitan drużyny Marcin Siemaszko.