Post w piątek po Bożym Ciele: abp Tadeusz Wojda udziela dyspensy

Chociaż post obowiązuje w piątek, który następuje po święcie Bożego Ciała, niektórzy biskupi zdecydowali się na udzielenie wiernym dyspensy od tej praktyki. W środę 7 czerwca Diecezja Gdańska poinformowała o dyspensie udzielonej przez arcybiskupa Tadeusza Wojdę, co pozwoliło katolikom na spożywanie mięsa dnia 9 czerwca.

Komunikat o decyzji abp Tadeusza Wojdę opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej w środę, 7 czerwca. W ramach tego ogłoszenia wierni zostali poinformowani o przyczynach oraz warunkach obwiązujących dyspensy tego dnia.

Artykuł podkreśla, że arcybiskup Tadeusz Wojda, mając na uwadze dobro duchowe swoich wiernych, postanowił udzielić im dyspensy od postu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Gdańskiej w dniu 9 czerwca. Jednocześnie abp Wojda zobowiązał wszystkich korzystających z dyspensy do odmówienia modlitw „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz „Pod Twoją obronę” w intencji wzrostu nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych.