Port Gdańsk inwestuje w infrastrukturę i nawiązuje nowe połączenie z koreańskim Busan

Wizjonerski Port Gdańsk, z niesłabnącą ambicją wyprzedzania potrzeb swoich przyszłych klientów, poczynił znaczne inwestycje w rozbudowę infrastruktury drogowej. W dążeniu do globalnej ekspansji, port zdołał również utworzyć stałe połączenie żeglugowe z Busanem w Korei Południowej.

Nowo wybudowany odcinek drogi dojazdowej, kompleksowo wyposażony w system kanalizacji deszczowej i niezbędne media, znajduje się tuż obok terminala kontenerowego Baltic Hub. Ta strategiczna inwestycja infrastrukturalna, niedawno ukończona na terenie gdańskiego portu, umożliwiła dostęp do atrakcyjnych gruntów przeznaczonych do komercjalnego wykorzystania – mają na celu służyć jako miejsce dla nowych terminali przeładunkowych i składowych w Porcie Zewnętrznym.

Nowo stworzona infrastruktura drogowa o nawierzchni betonowej ulokowana jest pomiędzy ulicami Kontenerową i Antoniego Grabarczyka. Jej parametry techniczne obejmują około 350 metrów długości i 7 metrów szerokości, co optymalnie przystosowuje ją do obsługi intensywnego ruchu ciężkiego. Droga ta zawiera także sześć zjazdów – po dwa dla każdej z trzech nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Podpisana pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku umowa dotyczyła realizacji tej inwestycji przez Konsorcjum firm: Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras SA. Łączna wartość kontraktu wyniosła 12,8 miliona złotych.