Policja zatrzymuje poszukiwanego 31-latka za próbę morderstwa na terenie Niemiec

W powiecie starogardzkim, w województwie pomorskim, funkcjonariusze policyjni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który był przedmiotem Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jest on podejrzany o próbę zabójstwa popełnioną w Niemczech. W wyniku działań policji, mężczyzna został tymczasowo umieszczony w areszcie – to informacje potwierdzone przez organy ścigania.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował PAP w poniedziałek, że współpracujący funkcjonariusze tej komendy oraz Centralnej Sekcji Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji przyczynili się do zatrzymania mężczyzny, którego poszukiwano na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za przestępstwo będące usiłowaniem zabójstwa.

„Podejrzenia dotyczą 31-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzewany o próbę zabicia innego obywatela Ukrainy na terenie Niemiec w czerwcu bieżącego roku. Zatrzymany mężczyzna zaatakował swoją ofiarę i kontynuował pobicie, aż jej stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu i nie okazywała już oznak życia. Nie udzielając pomocy, zdecydował się opuścić miejsce zdarzenia. Mimo to, ofiara przetrwała. Wsparcia udzielił jej przechodzień, który natychmiast powiadomił policję” – to szczegółowe informacje przekazane przez Kamińską.

Funkcjonariusze uzyskali informacje, że poszukiwany mężczyzna może ukrywać się w powiecie starogardzkim na terenie województwa pomorskiego. To tam właśnie zatrzymano 31-letniego Ukraińca.

Zatrzymany był świadomy faktu, że jest poszukiwany i próbował unikać kontaktu z organami ścigania. Zaskoczony momentem zatrzymania, nie stawił żadnego oporu.