Policja w Gdańsku zatrzymuje 33-letniego sprawcę brutalnego pobicia

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lat, który jest podejrzany o współudział w brutalnym pobiciu 44-letniego mieszkańca tego miasta. Dodatkowo, podejrzanemu stawiane są zarzuty łamania zakazu wstępu na masowe imprezy wydanego przez sąd.

Mariusz Chrzanowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przekazał informacje do Polskiej Agencji Prasowej (PAP), dotyczące pobicia, do którego doszło pod koniec czerwca tego roku. Wydarzenie miało miejsce w barze znajdującym się na terenie dzielnicy Zaspa, w Gdańsku.

Według relacji rzecznika, ofiara została bezpodstawnie i bardzo brutalnie zaatakowana przez sprawców. Napastnicy użyli siły fizycznej, bijąc 44-latka pięściami oraz kopiąc go po całym ciele. W wyniku napaści mężczyzna musiał zostać przewieziony do szpitala – dodał Chrzanowski.

Po zgłoszeniu incydentu, na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy przeprowadzili szczegółowe dochodzenie. W wyniku prowadzonych działań udało się zatrzymać jednego z podejrzanych, 30-letniego mieszkańca Gdańska. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzut udziału w pobiciu. Dodatkowo, podejrzany został objęty policyjnym nadzorem.