Podwyżki opłat za wodę i ścieki w Sopocie

Opłaty za zużycie wody i odprowadzenie ścieków w Sopocie ulegną podwyżce. Stawka za metr sześcienny wody zwiększy się o 1,27 zł, natomiast za tę samą ilość ścieków trzeba będzie zapłacić dodatkowo 1,58 zł. Nowe ceny zaczną obowiązywać od najbliższego piątku, czyli 24 maja – takie informacje pochodzą z oficjalnego komunikatu miasta.

Podobne zmiany są planowane również w Gdańsku, niemniej jednak szczegóły nowej taryfy nie zostały jeszcze zatwierdzone. W Gdyni obowiązująca taryfa utrzyma się do 18 lipca, po czym stawki zostaną zwiększone.

Mieszkańcy Sopotu będą musieli płacić 4,90 zł brutto (4,54 zł netto) za metr sześcienny wody oraz 8,35 zł brutto (7,73 zł netto) za odprowadzanie ścieków od dnia 24 maja. W porównaniu do obecnych opłat, to wzrost o 1,27 zł za wodę i o 1,58 zł za ścieki.

Zgodnie z danymi podanymi przez urzędników z Sopotu, nowa taryfa zwiększy miesięczny rachunek 3-osobowej rodziny o około 11 zł. Nowa struktura opłat za wodę i ścieki dla Sopotu została zatwierdzona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.