Podsumowanie stanu bezpieczeństwa na pomorskich drogach podczas długiego weekendu

Komenda Wojewódzka Policji w sercu Pomorza – Gdańsku, wyraża zadowolenie z poziomu bezpieczeństwa na drogach regionu podczas ostatniego długiego weekendu. W szczególności warto podkreślić, że nie doszło do żadnych wypadków o najwyższym stopniu tragiczności, czyli tych kończących się śmiercią.

W ciągu pięciu dni, jakie trwał tegoroczny długi weekend, funkcjonariusze straży drogowej na terenie województwa pomorskiego interweniowali w sprawie 32 wypadków drogowych. Taki wynik wskazuje na obniżenie liczby takich zdarzeń, jeżeli porównamy go z danymi z analogicznego okresu rok wcześniej. Jednakże, nie można pominąć informacji o 458 kolizjach, które zostały odnotowane na miejscach zdarzeń. To oznacza wzrost w stosunku do danych statystycznych z roku 2022.

Według analizy statystyk, obrażenia ciała w wyniku wymienionych incydentów drogowych odniosło łącznie 35 osób. To mniej niż rok wcześniej, kiedy to liczba ta wynosiła 39. Niemniej jednak, niepokojący jest fakt, że wielu kierowców decyduje się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Dowodem na to jest aż 110 osób zatrzymanych przez policję podczas weekendu pod zarzutem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności za swoje czyny za kierownicą. Zalecają unikanie prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, co stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale także dla innych użytkowników dróg.