Piłkarki AP Orlenu triumfują w derbach Pomorza

AP Orlen, gdański klub piłki nożnej kobiet, rozpoczął bieżący sezon ligowy z prawdziwym przytupem. W ostatnim meczu czwartej kolejki Orlenu Ekstraligi, gdańszczanki bezproblemowo pokonały na wyjeździe Pogoń Dekpol Tczew, nazywaną także ekipą z Tczewa. Ten triumf umocnił pozycję drużyny w tabeli ligowej – awansowała na podium.

Ekipa z Tczewa przystępowała do meczu mając za zadanie odkupienie się za dwie porażki z poprzedniego sezonu. Właśnie dlatego ich rywalizacja z AP Orlen była szczególnie intensywna. Zespół z Gdańska był jednak silny, ze względu na liczne wzmocnienia kadrowe przed obecnym sezonem i ambitne plany na przyszłość dotyczące dominacji w polskim futbolu kobiecym.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych trenera Tomasza Borkowskiego. W 3 minucie spotkania Clarissa Kirsch-Downs strzeliła pierwszego gola dla drużyny gdańskiej. To spotkanie pozwoliło fanom zmierzyć skalę talentu zagranicznych piłkarek grających w barwach AP Orlenu. Nim zespół Pogoni zdążył otrząsnąć się po pierwszym stracie, został mocno dotknięty drugim golem. Tym razem do siatki trafiła Olga Massombo, notując swoje pierwsze trafienie na polskich boiskach. Mimo starań, drużyna Pogoni nie zdołała odwrócić losów meczu, nie dysponując wystarczającymi argumentami. Dodać należy, że drużyna z Gdańska wykazała się znakomitą organizacją gry defensywnej. Do przerwy przewaga dwóch goli stanowiła mocny fundament dla zwycięstwa.