Pijany kierowca poszukiwany listem gończym w końcu zatrzymany po pościgu w Gdańsku

W Gdańsku doszło do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód i nie zastosował się do sygnału do zatrzymania ze strony policji. Ten incydent skończył się jego aresztowaniem, jako że był on poszukiwany za przestępstwo przywłaszczenia na podstawie listu gończego.

Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy policji w Gdańsku, opisała całe zajście. Policjanci dali sygnał do zatrzymania kierowcy, który naruszył przepisy ruchu drogowego, przechodząc przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mimo to, mężczyzna zdecydował się na ucieczkę, gwałtownie przyspieszając swoje auto marki Opel. Funkcjonariusze nie zignorowali tego i rozpoczęli natychmiastowy pościg, próbując skłonić go do zatrzymania za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Komisarz Ciska dodała, że na ulicy Olsztyńskiej na terenie Przymorza w Gdańsku, mężczyzna zatrzymał swój pojazd przed szlabanem. Następnie wysiadł z samochodu i rozpoczął ucieczkę pieszo, jednakże funkcjonariusze szybko zdołali go zatrzymać i obezwładnić.

Dalsza weryfikacja danych 39-letniego mężczyzny z powiatu kartuskiego w systemie policyjnym ujawniła, że jest on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Mężczyzna ten miał do odbycia roczną karę pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia.