Pierwszy tegoroczny wycieczkowiec przybył do portu w Gdańsku!

W czwartek 20 kwietnia port w Gdańsku przywitał pierwszy luksusowy statek wycieczkowy w tym sezonie. „Hamburg” to statek, który w Gdańsku cumował już wiele razy. Postój w polskim mieście zakończył się o godzinie 19:00. Do grudnia tego roku w Gdańsku pojawi się w sumie 46 wycieczkowców.

Luksusowe statki pasażerskie zawitają do Gdańska

Statek „Hamburg” rozpoczął sezon wycieczkowy w Gdańsku. W najbliższych miesiącach będziemy mieli okazję podziwiać luksusowe statki pasażerskie jeszcze nie raz. Sporo emocji wzbudza przypłynięcie największej jednostki, która w tym roku zawita do gdańskiego portu. Będzie to statek „Bolette”, który mierzy aż 238 metrów. Kto ma ochotę obejrzeć imponującą jednostkę na własne oczy, powinien odwiedzić Port Gdańsk 10 maja. Z kolei 31 lipca i 18 sierpnia w porcie pojawi się najmniejsza jednostka o długości 90 metrów.

W tym roku awizowano 46 jednostek. W zeszłym roku do portu zacumowało 79 jednostek (nieco ponad 29 tys. pasażerów) i liczba ta wynikła z wyłączenia rosyjskiego portu w Sankt Petersburgu. Rekord należy jednak do roku 2018, kiedy Gdańsk przywitał 67 statków pasażerskich (łącznie ponad 30 tys. pasażerów).