Pieczątka firmowa już w 24 h!

Niepozorna, a jakże przydatna z punktu widzenia zarządzania firmą. Pieczątka firmowa, czyli jeden z kluczowych elementów identyfikujących przedsiębiorstwo. O jej wyjątkowo ważnej funkcji z pewnością najwięcej mieliby do powiedzenia urzędnicy, dla których pieczęć firmowa jest równoznaczna z podpisem właściciela. Bez wątpienia pieczątki firmowe można uznać za źródło danych dotyczących przedsiębiorstwa. Bo to właśnie na pieczątce firmowej umieszcza się podstawowe informacje o danej działalności zarówno w przypadku dużych spółek, jak i firm jednoosobowych. Czy pieczątka firmowa jest obowiązkowa? W jakich sytuacjach warto mieć przy sobie pieczątkę, a także jakie informacje powinny się na niej znaleźć, by spełniała swoją funkcję?

1. Czy pieczątki firmowe są obowiązkowe?

2. Co powinno się znaleźć na pieczątce firmowej?

3. Dlaczego pieczątka firmowa jest firmie niezbędna?

4. Pieczątki Gdańsk – jak szybko i wygodnie złożyć zamówienie?

Czy pieczątki firmowe są obowiązkowe?

Obowiązek posiadania pieczątki firmowej nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie. Nie istnieją przepisy ani też normy, zgodnie z którymi każdy przedsiębiorca jest zobowiązany posiadać stempel. Niemniej w wielu sytuacjach może się okazać, że posiadanie jej, ułatwia dopełnienie formalności. Pieczątka firmowa jest niezwykle przydatna podczas załatwiania spraw urzędowych. Wiele procesów bankowych wymaga od przedsiębiorcy nie tylko podpisu, ale i pieczęci na składanych dokumentach. Poza tym na wielu formularzach umieszcza się standardową treść: 'podpis i pieczęć firmy’. Oczywiście skoro firma nie ma obowiązku posiadania stempla, problem można rozwiązać, jednak wymaga to stosowanych oświadczeń, na co przedsiębiorcy zazwyczaj po prostu nie mają czasu. Dlatego też warto jednak pokusić się o pieczątki Gdańsk, szczególnie że ich zamówienie, jak i realizacja odbywa się online, zajmuje chwilę i nie wymaga nawet opuszczania biura.

Co powinno się znaleźć na pieczątce firmowej?

Nie istnieje żadna pisana zasada zgodnie, z którą pieczątka powinna przyjmować konkretną formę. W solidne dobrej jakości pieczątki, dostarczane pod wskazany adres, można się zaopatrzyć w firmie Stempleks. Producent oferuje szeroki zakres usług w zakresie stempli w tym m.in. pieczątki imienne, pieczątki datowniki, kieszonkowe, z logo czy tabelaryczne. Rodzaj pieczątki to wybór indywidualny. Przedsiębiorca ma możliwość samodzielnie ją zaprojektować. Warto jednak pamiętać, że poza względami estetycznymi, powinna być również funkcjonalna. Stemple firmowe zazwyczaj uwzględniają dane przedsiębiorstwa takie jak: pełna nazwa działalności, adres siedziby, NIP, logo oraz dane kontaktowe. Taki komplet informacji, ułatwia współpracę z kontrahentami lub instytucjami publicznymi. Dzięki nim odbiorca bez problemu skontaktuje się z firmą. Warto więc zadbać o pieczątkę firmową szczególnie, że jak widać po tym cenniku pieczątek zamawianych online: https://stempleks.pl/cennik-pieczatek/, są stosunkowo tanim przedsięwzięciem wizerunkowym.

Dlaczego pieczątka firmowa jest firmie niezbędna?

Pieczątki firmowe mają spełniać kilka istotnych ról w firmie. W pierwszej kolejności należy oczywiście zaznaczyć, że oszczędzają czas, a przy tym i ułatwiają pracę. To bardzo praktyczny gadżet. Wyklucza konieczność podpisywania niektórych dokumentów ręcznie. Zamówienia czy też wnioski, wystarczy zatwierdzić stemplem i oddać do realizacji. Poza tym różnorodność oferty sprawia, że pieczątki można nawet nosić ze sobą w kieszeni. Doceniają to zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy często podróżują. Stempel jest więc również swojego rodzaju potwierdzeniem wiarygodności istnienia firmy. Pieczątka jest dla klientów niczym gwarancja, że nie mają do czynienia z przysłowiową firmą 'krzak’, która po kilku dniach zniknie. Przystawienie stempla jest dla nich wyraźną oznaką, że po drugiej stronie znajduje się przedsiębiorstwo rzetelne i godne zaufania. Pieczątka wskazuje również podstawowe informacje firmowe. Ułatwia osobom trzecim kontakt z przedsiębiorstwem. Warto również zaznaczyć, że ten niepozorny stempel, można także traktować jako formę reklamy. Umieszczając we wzorze pieczątki logo, należy ją traktować jako materiał nie tylko informacyjny, ale i identyfikacyjny. Dlatego też współcześnie, wielu przedsiębiorców decyduje się oznaczać stemplem wysyłki produktowe do klientów. Pomysł cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród firm cateringowych.

Pieczątki Gdańsk – jak szybko i wygodnie złożyć zamówienie?

Aktualnie realizacja zamówienia na pieczątkę firmową zajmuje może zająć jedyne 24 h. Tanie i solidne pieczątki w Gdańsku oferuje firma Stempleks. Można ją tutaj zamówić przez internet, bez wychodzenia z domu i już na drugi dzień zatwierdzać dokumenty dużo szybciej aniżeli podpisem. Dostawy z pieczątki Gdańsk odbywają się przez kuriera do rąk własnych, siedziby firmy lub wybranego paczkomatu. Szybko, tanio i wygodnie można zrealizować zamówienie na każdy rodzaj pieczątki wykonanej według własnego projektu lub też przygotowanego przez Stempleks według wytycznych.

 

Bez wątpienia pieczątka firmowa to absolutne must have wyposażenia każdego przedsiębiorstwa. Jest nie tylko praktycznym narzędziem pracy, ale i stanowi wartościowy element wizerunkowy firmy. Dodatkowo pieczątki Gdańsk udowadniają, że jest to stosunkowo tani gadżet firmowy, którego wykonanie zajmuje nawet jedyne 24 h z dostawą pod same drzwi biura w Gdańsku.