Pandka ruda wymknęła się z gdańskiego ZOO

Panda czerwona po raz drugi postanowiła uciec z wybiegu w gdańskim ZOO. Zwierzątko szybko powróciło w bezpieczne miejsce dzięki szybkiej reakcji pracowników. Pandka ruda została znaleziona na pobliskim drzewie. W akcję sprowadzania pandy do ogrodu zoologicznego uczestniczyli strażacy.

Pandka ruda bezpiecznie wróciła do ZOO

W sobotę doszło do drugiej ucieczki pandy czerwonej, która opuściła swój bezpieczny wybieg i zwiedzała pobliskie korony drzew. Nieobecność zwierzęcia zauważył pracownik ZOO, który realizował poranny obchód. Szybka reakcja pracowników i niezawodni strażacy przy użyciu profesjonalnego sprzętu sprowadzili pandę z powrotem do ogrodu zoologicznego. Nie ustalono, w jaki sposób zwierzę wydostało się poza wybieg. Przy pierwszej ucieczce pomocne okazały się konary drzew, które spadły na ogrodzenie będące pod napięciem.

Panda czerwona to gatunek ssaka z rodziny niedźwiedziowatych, który naturalnie występuje w górskich regionach Azji. Zwierzę osiąga długość ciała od 50 do 64 cm, a jego ogon mierzy około 30-50 cm. Charakterystyczną cechą pandy czerwonej jest futro, które jest gęste i miękkie, o czerwonobrązowym kolorze z białymi fragmentami. Pandy czerwone są zwierzętami osiadłymi i prowadzą samotny tryb życia. Są aktywne głównie nocą oraz wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Są to zwierzęta dość nieśmiałe i nieagresywne wobec człowieka.