Oszustwa na BLIK: Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o wielokrotne wyłudzenia

W Polsce niedawno doszło do zatrzymania trzech osób, które były podejrzane o przeprowadzenie licznych oszustw przy użyciu systemu płatności BLIK. Jak informuje policja, oszuści zostali złapani na gorącym uczynku. W momencie aresztowania, jedna z osób – kobieta – była w procesie odbierania wyłudzonych kodów BLIK, które miały służyć do wypłacenia gotówki z bankomatów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letnia podejrzana mogła wielokrotnie korzystać z tej nielegalnej metody na zdobycie gotówki.

Policja udzieliła informacji o zatrzymaniu oszustów za pośrednictwem podkomisarza Anny Banaszewskiej-Jaszczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak poinformowano w poniedziałek, dwie z zatrzymanych osób – 21-letnia kobieta oraz jej 24-letni współpracownik – zostali aresztowani w Elblągu, niedaleko jednego z banków. Chwila przed zatrzymaniem, kobieta była widziana wprowadzając na swój telefon otrzymane kody BLIK.

Według dalszej relacji funkcjonariuszki, oszuści zostali zauważeni, gdy opuszczali samochód. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn – 24-latek i 35-latek, którzy również zostali aresztowani. Jak wyjaśniała podkomisarz Banaszewska-Jaszczyk, jednemu z nich prokurator postawił zarzut oszustwa.