Oliwski Ratusz odsłonił bożonarodzeniową szopkę z piasku

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska i odsłonięcie bożonarodzeniowej szopki z piasku to tradycja obecna w Gdańsku od lat. Każdego roku artyści wykonują szopkę inspirowaną różnymi wydarzeniami. W tym roku motywem przewodnim szopki jest idea pokoju. Rzeźbę z Piasku wykonały cztery osoby — artyści z Polski i Ukrainy.

Szopka stoi przed Oliwskim Ratuszem

W sobotę 17 grudnia nastąpiło odsłonięcie szopki z piasku, którą będzie można podziwiać do 8 stycznia 2023 roku. Szopka stanęła przed Oliwskim Ratuszem przy ulicy Opata J. Rybińskiego 25. Przesłaniem rzeźby jest pokój, dlatego bożonarodzeniową scenę wzbogacono o anioły, gołębie i dzieci niosące w darze chleb i jabłko. Autorką projektu jest artystka Ewa Topolan, a za wykonanie odpowiadają artyści z Polski i Ukrainy: Małgorzata Korenkiewicz, Bogusław Zen, Giennadij Jerszow i Serhij Stebliuk. Szopka nawiązuje do dramatycznych wydarzeń rozgrywających się u naszych wschodnich sąsiadów.

W sobotę odbyła się również Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska, czyli coroczne spotkanie organizowane dla osób różnych wyznań. Duchowni złożyli zebranym życzenia na święta i Nowy Rok.