Okrzyki triumfu rozbrzmiewają na boiskach Kielc: Trefl Gdańsk zdobywa złoto w mistrzostwach Polski siatkówki młodzików 2024

Gdańska drużyna siatkarska Trefl Gdańsk odniosła zwycięstwo w zapasach o tytuł mistrza Polski młodzików, które miały miejsce w Kielcach. Wyprzedzili oni w decydującym o złocie meczu zespół KS Metro Family Warszawa, a trzecie miejsce na podium przypadło drużynie AT Jastrzębski Węgiel. Cenną nagrodę MVP – tytuł Najbardziej Wartościowego Zawodnika – zdobył Adam Potempa, reprezentant zwycięskiego zespołu Trefla. Pośród docenionych na tych zawodach znalazł się również Arkadiusz Wlazły, syn słynnego siatkarza Mariusza Wlazłego.

Od 1 do 4 maja Kielce stały się areną dla Mistrzostw Polski Młodzików 2024. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W Grupie A znalazły się drużyny: Enea Energetyk Poznań, AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk SA oraz Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. W Grupie B z kolei rywalizowały: Aluron CMC Wybicki Kielce, SMS Sparta Kraków, KS Metro Family Warszawa i BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa.

Do półfinałów awansowały po dwie najsilniejsze drużyny z każdej grupy. W tych decydujących starciach Trefl Gdańsk pokonał zespół BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa, wygrywając 2:0. Z kolei KS Metro Family Warszawa zdobyła upragnione miejsce w finale, pokonując AT Jastrzębski Węgiel 2:1, po zaciętym trzecim secie (15:13). W meczu o brązowy medal jastrzębianie odnieśli zwycięstwo nad bydgoskimi siatkarzami, kończąc mecz wynikiem 2:1.

W emocjonującym, finałowym pojedynku Trefl Gdańsk SA pewnie pokonał KS Metro Family Warszawa w dwóch setach (25:18, 25:17). Adam Potempa, przyjmujący Trefla, został uznany za najlepszego zawodnika turnieju i zdobył w finale osiem punktów – najwięcej ze wszystkich graczy swojej drużyny. Arkadiusz Wlazły dodał kolejne siedem punktów dla swojej drużyny i również otrzymał indywidualne wyróżnienie.