Nowy Kompleks Przemysłowo-Magazynowy Powstaje w Gdańsku

CTP, renomowana firma budowlana, poinformowała o rozpoczęciu prac nad budową nowego kompleksu przemysłowo-magazynowego w Gdańsku. Kompleks ten powstaje w strategicznej lokalizacji, niedaleko terminalu Baltic Hub, stanowiąc istotne uzupełnienie dla infrastruktury portowej tego miasta. W komunikacie firmy przekazano informację o zamontowaniu pierwszego słupa konstrukcji nośnej dachu, co jest znaczącym krokiem w postępie prac.

Powstający kompleks będzie zlokalizowany na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), tuż obok największego terminala głębokowodnego na Bałtyku – Baltic Hub. Całość kompleksu przemysłowo-magazynowego będzie składać się z dwóch hal, które łącznie zajmą obszar blisko 117 tysięcy mkw. To inwestycja realizowana pod egidą firmy CTP.

Pierwsza z hal, o powierzchni niemal 37 tysięcy mkw., ma zostać oddana do użytku już w czwartym kwartale bieżącego roku. Tym samym, CTP potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój infrastruktury magazynowej i przemysłowej na Pomorzu oraz skuteczne wykorzystanie strategicznego położenia Gdańska na mapie logistycznej Polski.