Nowoczesny system usprawni gdańską komunikację miejską

Komunikacja miejska w Gdańsku nie zbiera najlepszych opinii, głównie ze względu na ceny. Ostatnia podwyżka spotkała się z dużą krytyką ze strony niektórych radnych. Nic więc dziwnego, że miasto naprawdę stara się usprawnić działanie transportu publicznego, czego dowodem jest zainwestowanie w najnowocześniejszy system informacji przesiadkowej.

Proste i przyjemne podróżowanie komunikacją miejską w Gdańsku

Nowoczesny system informacji przesiadkowej będzie pierwszym tego typu udogodnieniem w Polsce. Wkrótce pasażerowie gdańskich autobusów i tramwajów będą korzystać z praktycznych informacji wyświetlanych na ekranach. System pokaże aktualną pozycję danego środka transportu na mapie, a przy każdym przystanku będzie informował o możliwościach przesiadki. Dzięki temu podróżowanie po mieście będzie prostsze i przyjemne.

Opracowanie systemu kosztowało Gdańsk 150 tys. zł. Programiści wykorzystali dane gromadzone w ciągu ostatnich kilku lat. Początkowo system będzie obecny w części autobusów i tramwajów, a ostatecznie wszystkie pojazdy zostaną wyposażone w system, uważany obecnie za najnowocześniejszy w Polsce.