Nowoczesny biurowiec na Letnicy: inwestycja pod patronatem samorządu województwa pomorskiego

Na terenie dzielnicy Letnica w Gdańsku planowana jest realizacja nowomodnej inwestycji biurowej, która potrwa dwa lata. Budynek ten będzie domem dla różnych instytucji i agencji powiązanych z samorządem województwa pomorskiego. W najbliższym czasie zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę tego ambitnego projektu.

Projekt o nazwie „Letnica Office” przewiduje stworzenie nowoczesnego, opływowego biurowca, który swoją formą ma nawiązywać do morskich kształtów. Wybudowany zostanie na działce o powierzchni prawie 6 900 mkw., zlokalizowanej przy ulicy Suchej 12 w dzielnicy Letnica. Przewiduje się, że budynek ten stanąć ma na czele placówek instytucji i agencji współpracujących z samorządem pomorskim.

Aktualnie na wyznaczonym terenie mieści się stara zabudowa, dom dla Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych (WBGiTR). Te budynki zostaną rozebrane, aby zrobić miejsce na nowy projekt. Dwadzieścia cztero-metrowy biurowiec, realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza, oferować będzie użytkownikom aż 9 200 metrów kwadratowych powierzchni. Wśród uzupełniających przestrzeń biurową elementów znajdą się sala fitness, przedszkole, przychodnia oraz lokale gastronomiczne. Całość będzie składała się z sześciu kondygnacji, z których jedna – podziemna – przeznaczona zostanie na parking. Dodatkowy atut to zielone tarasy dostępne dla najemców.

„Letnica Office” zamierza przyjąć na pokład m.in. Pomorski Fundusz Rozwoju, Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Agencję Rozwoju Pomorza oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Za design architektoniczny odpowiada pracownia TPF, która obecnie finalizuje dokumentację projektu. Wkrótce inwestor rozpocznie starania o uzyskanie wymaganych pozwoleń budowlanych. Koszt budowy biurowca szacowany jest na sumę między 80 a 100 milionów złotych. Prace nad projektem mają zakończyć się na początku roku 2027.