Niezwykła interwencja ratownicza po wypadku na ulicy Obrońców Wybrzeża w Gdańsku

Według informacji uzyskanych przez „Dziennik Bałtycki”, w środowe popołudnie, 13 września 2023 r., na ulicy Obrońców Wybrzeża w Gdańsku miało miejsce zdarzenie, które wprowadziło niepokój w okolicznych mieszkańców. Otóż, jak potwierdziły służby ratunkowe, młoda kobieta, która liczyła zaledwie 22 lata, niespodziewanie runęła z piątego piętra miejscowego falowca.

Zbieg okoliczności miał miejsce około godziny 21:00. To właśnie wtedy doszło do dramatycznego incydentu, podczas którego 22-letnia mieszkanka falowca straciła równowagę i spadła z wysokości piątego piętra budynku. Z powodu tego niebezpiecznego zdarzenia na miejsce skierowano dwie jednostki straży pożarnej oraz specjalistyczny zespół medyczny.

„Dziennik Bałtycki” posiadł te informacje na pierwszej linii, a także dowiedział się, że po skomplikowanej i udanej procedurze reanimacyjnej przeprowadzonej przez przybyłe służby ratunkowe, poszkodowana kobieta została natychmiast przetransportowana do najbliższego gdańskiego szpitala.

Dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Gdańsku przekazał dalsze informacje na temat incydentu, potwierdzając, że 22-latka została poddana specjalistycznym badaniom po dostarczeniu jej do placówki medycznej – „Kobieta została zabrana do szpitala”, zaznaczył.