Niezwykła interwencja funkcjonariuszy w Gdańsku: zatrzymali nożownika w pociągu SKM

W Gdańsku doszło do niebezpiecznej sytuacji, kiedy patrolujący przystanek kolejowy Gdańsk Śródmieście funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei SKM zostali poproszeni o wsparcie przez pracownika ochrony jednego z klubów. Mężczyzna zameldował, że napastnik zaatakował nożem klientów i ochroniarzy w miejscu, gdzie pracował, a następnie uciekł w kierunku pociągu stojącego na przystanku. Dzięki śmiałej interwencji strażników udało się uniknąć większej tragedii.

Zdarzenie miało miejsce 29 maja 2023 roku, około godziny 5 rano. Mężczyzna, który zwrócił się z prośbą o pomoc do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei SKM, okazał się być pracownikiem ochrony jednego z nocnych lokali przy ulicy Okopowej w Gdańsku. Z relacji zamieszczonej przez SKM Trójmiasto na ich profilu społecznościowym wynika, że napastnik po dokonaniu napaści nożem na klientów i ochronę klubu szybko oddalił się w stronę przystanku kolejowego.

Strażnicy, którzy patrolowali teren przystanku SKM Gdańsk Śródmieście, nie zwlekając podjęli zdecydowane działania w celu zatrzymania sprawcy. Jak się później okazało, napastnik próbował schować się w jednym z wagonów pociągu SKM. Skoordynowana i odważna akcja funkcjonariuszy pozwoliła na ujęcie agresora, dzięki czemu udało się uniknąć eskalacji konfliktu oraz ewentualnych kolejnych ofiar.