Niezapowiedziana przerwa w dostawie wody dotknęła kilka dzielnic Gdańska

W trakcie popołudnia 7 czerwca, doszło do awarii sieci wodociągowej, która wpłynęła na dostępność wody w znacznej części Gdańska. W związku z tym, mieszkańcy takich dzielnic jak Oliwa, Żabianka, Nowy Port, Przymorze, Wrzeszcz czy Zaspa musieli radzić sobie bez bieżącej wody aż do późnych godzin wieczornych. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące tego, kiedy można było spodziewać się przywrócenia dostaw.

Awaria nastąpiła niespodziewanie w środowy popołudniowy czas, a o jej wystąpieniu poinformowało przedsiębiorstwo Saur Neptun Gdańsk. To właśnie firma ta jest odpowiedzialna za zaopatrzenie mieszkańców miasta w niezbędne do życia źródło wody pitnej.

W wydanym przez Gdańskie Wodociągi komunikacie czytamy o przyczynie i planowanym czasie zakończenia prac naprawczych: „Informujemy o awarii. Prace naprawcze powinny zakończyć się do 2023-06-07 22:00”. Dzięki szybkim działaniom ekipy serwisowej, mieszkańcy dotkniętych dzielnic mogli oczekiwać na przywrócenie dostaw wody do swoich domów jeszcze tego samego dnia.