Nadchodzące utrudnienia w ruchu drogowym na Węźle Gdańsk Południe związane z budową obwodnicy Trójmiejskiej

Motorzyści powinni być przygotowani na nadchodzące trudności w przemieszczaniu się przez Węzeł Gdańsk Południe przez następne dwie noce. Powodem tych problemów są prace drogowe, które są częścią projektu budowy obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.

W nocy między poniedziałkiem a wtorkiem oraz między wtorkiem a środą, Węzeł Gdańsk Południe doświadczy tymczasowej reorganizacji ruchu drogowego. To może prowadzić do pewnych utrudnień dla kierowców. Wszystko to jest wynikiem prac nad budową obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, biorących miejsce pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe. Możliwe problemy mogą występować w godzinach od 20.00 do 5.00.

Jak informuje Mateusz Brożyna, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, w dniach od 24 do 26 czerwca, w godzinach od 20.00 do 5.00, przewidziane są czasowe zamknięcia jezdni na Węźle Gdańsk Południe związane z pracami na obiekcie WDI-1. Zamknięcia te nie powinny przekraczać 15 minut.

W szczególności, w nocy z 24 na 25 czerwca planowane są zamknięcia na jezdni prowadzącej do Łodzi, podczas gdy w nocy z 25 na 26 czerwca zamknięcia dotkną jezdni kierującej się na Gdynię.