Nadchodząca gruntowna modernizacja przystanku SKM Gdańsk Stocznia w lipcu tego roku

Informacje przekazane przez SKM Trójmiasto wskazują na to, że już w lipcu tego roku rozpocznie się istotna przebudowa przystanku SKM Gdańsk Stocznia. W okresie tym, Gdańsk ma zamiar również zamknąć i przeprowadzić remont kładki, która obecnie stanowi jedyny dostęp do przystanku SKM Gdańsk Stocznia.

Zgodnie z planem, prace nad modernizacją mają ruszyć 20 lipca i potrwają sześć miesięcy, podczas których przystanek zostanie czasowo wyłączony z użytkowania. Tomasz Złotoś z SKM Trójmiasto informuje, że w tym okresie bilety Taryfy Pomorskiej, które są honorowane na trasach PKP SKM i POLREGIO, będą również ważne w komunikacji miejskiej na odcinku między Gdańskiem Politechniką a SKM Gdańsk Główny.

Plan zakłada ponowne otwarcie przystanku dla podróżnych 20 stycznia 2025 roku. Jednak, jak dodaje Tomasz Złotoś, prace na przystanku nadal będą kontynuowane. Finalne zakończenie modernizacji przystanku zaplanowano na 14 sierpnia 2025 roku. Jeżeli w tym czasie kładka nie będzie jeszcze dostępna, zostanie uruchomiony tymczasowy dostęp do peronu na poziomie gruntu od strony ulicy Jana z Kolna.